• Cypr na wakacje i idylliczny tryb życia

  April 29 2009, 1:26pm

  Piękne wyspa Cypr leży na Morzu Śródziemnym, gdzie można wygrzewać się nawet przez 300 słonecznych dni w roku, co czyni ją wyspą na każdą porę.

  Skała Afrodyty

  Każdego roku Wyspa Afrodyty bez wysiłku przyciąga urlopowiczów i wycieczki zorganizowane, którzy przybywają w poszukiwaniu oszałamiającej scenerii, niesamowitej historii, fantastycznej pogody, ciepła i gościnności oraz idyllicznego cypryjskiego życia. Jeśli szukasz miejsca na następne wakacje lub idealne miejsce do życia w słońcu oto pięć powodów, aby rozważyć Cypr.

  Cypr posiada doskonały klimat: podczas krótkich miesięcy jesieni i zimy temperatura nigdy nie spada zbyt nisko, dlatego delikatne drzewa owocowe ciągle owocują, a latem temperatury nie szybują zbyt wysoko i z tego powodu piękne kwiaty jaśminu i bugenwilli nie więdną.

  Ponieważ klimat na Cyprze jest uważany za zdrowy, od długiego czasu jest to ulubiona wyspa każdej rodziny, nie jest tu za gorąco dla osób szukających idyllicznego miejsca odpoczynku i nie jest zbyt zimno i wilgotno dla osób, które chcą uciec od słońca.

  Tanie linie lotnicze obsługują już lotniska w całym Cyprze, Grecji, Turcji dlatego wyspa jest tanio i łatwo dostępna z kontynentalnej Europy. Z wyspy istnieje również wiele bezpośrednich połączeń do Północnej Ameryki, Australii, Azji i Środkowego Wschodu, co sprawia, że Cypr jest łatwo osiągalnym celem podróży.

  Cypr

  Cypr został zasiedlony co najmniej 9000 lat temu i w rezultacie ma swój udział w historii, posiada bogatą kulturę i urok i oferuje mnóstwo ciekawych zabytków, zamków, twierdz i ruin.

  Jest tu tak wiele do zrobienia i zobaczenia, ze wielu turystów często powraca na Cypr, a znaczna ich część decyduje się na osiedlenie na tej niesamowitej wyspie.

  Wyspa Afrodyty jest również bogata we florę i faunę. Znajduje się tu wiele rzadkich gatunków np. storczyków. Wyspa jest też domem dla rzadkich gatunków ptaków drapieżnych, sów, flamingów i motyli. Podczas wiosny i jesieni szklaki wędrowne są bardzo popularne wśród tych osób, które chcą bliżej poznać Cypr, a Góry Trodoos i Tyrenia mają do zbadania wiele szlaków i widoków do poznania.

  Cypryjski styl życia jest swobodny, ciepły, przyjazny i gościnny. Cypryjczycy cieszą się spokojnym tempem życia dlatego wszyscy możemy zazdrościć turystom oraz ludziom, którzy się tu osiedlili, którzy potrafią szybko przystosować się do długich posiłków i wieczorów spędzanych na dworze pod gwiazdami, cieszących się specjałami lokalnej kuchni, kilkoma gatunkami świetnego cypryjskiego wina oraz wspaniałym towarzystwem przyjaciół.

  Jeśli szukasz miejsca na kolejne wakacje lub rozważasz przeprowadzkę do kraju, który oferuje bardziej swobodny i idylliczny styl życia, Cypr może Ci to zaoferować!